Vřetena

Strojní vřetena GMN reprezentují více jak 70 let zkušeností ve vývoji, výrobě a použití. Jsou nasazována jak pro přesné, tak pro vysokorychlostní opracování. Vybudovaná síť zastoupení a opraváren zaručuje rozsáhlý servis a odborné poradenství.
Optoelektronická vřetena, vzduchová ložiska a skenery ustavují nové standardy při projekci obrázků. Byla vyvinuta pro vysokou přesnost běhu a stabilitu, co se týče počtu otáček a fáze.
Kuličková ložiska

Kuličková ložiska
Vysoce přesná ložiska od třídy přesnosti P4 (ABEC7) a vyšší jsou vyráběna jako vřetenová kuličková ložiska (radiálně axiální kuličkové ložisko), radiální kuličková ložiska, hybridní ložiska a zvláštní ložiska.

Kompletní jednotky s dodatečnými díly pro přestavbu.

Opatřená vrstvou tukového maziva, m.j. pro vakuovou techniku.Volnoběžky

Volnoběžky jsou jednosměrné spojky, které přenášejí, příp. podpírají do jednoho směru krouticí moment prostřednictvím silového spojení, v opačném směru připouštějí chod naprázdno.

GMN vyrábí spojková tělesa, která lze nasadit jako spínanou volnoběžku, zpětné jištění nebo též jako jednosměrnou spojku vypojující hnanou součást při překročení daných otáček.

Těsnění

Pro bezdotykové utěsnění vysokootáčkových hřídelí.

Labyrintové kroužky GMN jsou vyráběny z oceli a hliníku. Speciální výrobní program zajišťuje absolutní identitu profilu vnitřního a vnějšího kroužku.

Těsnění GMN s odtokovou drážkou jsou vyráběna z vysoce kvalitního plastu.