www.servisautomatizace.cz automatizace, outsourcing a servis výkonové elektroniky


Vřetenová ložiska / jednotky

Speciální ložiska:
Nemůže-li standardní kuličkové ložisko splnit určité technické požadavky, pak Vám firma GMN nabídne speciální ložiska.

Taková radiální kuličková ložiska mohou být vedle obvyklého materiálu pro valivá ložiska 100Cr6 vyrobeny ze speciálních materiálů, jako např. ze žáruvzdorné oceli, nerezavějící oceli atd..

Jsou možné rovněž odchylky od standardních ložisek týkající se rozměrů a vnějších kontur.

Klece pro ložiska jsou v závislosti na konstrukci a případu nasazení vyráběny ze standardních materiálů katalogového programu nebo ze speciálních materiálů, jako je VESPEL, TORLON, Al-bronz nebo NiBe2 aj..

Navíc má GMN v rámci firmy možnost nanášet nejrůznější vrstvy, jako např. tukové mazání nebo ochrannou vrstvu proti opotřebení (viz Vakuová technika, Mazání tuhými mazivy ).Ložiskové jednotky:
Je stále důležitější poskytovat zákazníkům podporu jak při vývoji výkonných produktů a systémových řešení, tak při výrobě speciálních konstrukčních skupin. Proto firma GMN, vycházeje od radiálních kuličkových ložisek, rozšířila svou oblast obchodní činnosti a na základě dalšího vývoje se stala systémovým dodavatelem kompletních ložiskových jednotek.

Takové jednotky vznikají díky spojení specifického know –how o produktu, které dodá zákazník sám, a naší zkušenosti v oblasti kuličkových ložisek a konstrukce vřeten.

Dnes je firma GMN schopna dodávat kompletně montované jednotky vysoce přesných ložiskových jednotek připravených k montáži.

Předpokladem pro výrobu speciálních ložisek a ložiskových jednotek jsou hospodárně vyrobitelné dávky (množství).