www.servisautomatizace.cz automatizace, outsourcing a servis výkonové elektroniky


Hluboko drážková kuličková ložiska

Hluboko drážková kuličková ložiska jsou radiální kuličková ložiska. Charakteristické znaky
je možné zachycení axiálních a radiálních zatížení v obou směrech
vhodné pro vysoké otáčky
Nasazení vysoce přesných radiálních hluboko drážkových kuličkových ložisek se nabízí tehdy,

musí-li být axiální síly zachyceny ve dvou směrech, konstrukční prostor však nasazení páru vřetenových ložisek nedovoluje,
jestliže je požadováno co nejlepší vedení rotujících konstrukčních dílů, požadavky na počty mají však podřadný význam.

V závislosti na požadované nosnosti a konstrukčnímu prostoru, který je k dispozici, existují radiální kuličková ložiska firmy GMN ve velikostních řadách 60.. a 62.. podle DIN 625.

Díky velkému výběru různých klecí, maziv a krytí je možno provést přizpůsobení radiálních kuličkových ložisek GMN příslušnému použití. Stanovení nutné radiální vůle ložiska může být na přání provedeno našimi techniky.

U hybridních kuličkových ložisek GMN je realizovatelné další zvýšení počtů otáček a prodloužení doby životnosti. Některé vybrané typy jsou jako širší speciální typy konstrukcí k dispozici se zvětšeným zásobníkem tuku.

Při výběru kuličkových ložisek je Vám k dispozici naše technické Poradenství týkající se použití.

Provedení ...X a BHT ...X

Nerozebíratelné
Ve vrtacích frézovacích nebo brousících vřetenech pro speciální pracovní podmínky jsou pro vysoké otáčky a tukové mazání nasazována vysoce přesná kuličková ložiska v extra širokém provedení s oboustranným krytím.
Bezdotykové krycí plechy tvoří se zápichem u vnitřního kroužku labyrintové těsnění.
Tření ložiska tím bude ovlivněno jen nepodstatnou mírou. Díky labyrintu je mazivo v ložisku udržováno, čímž se u ložiska dosáhne – vždy dle počtu otáček – s jedním plněním tuku (celoživotní náplň) dlouhé doby chodu bez údržby.